De Commissie Auteursrecht buigt zich over de geschriftenbescherming

09-07-2012 Print this page

B9 11438. Handelingen Eerste Kamer, vergaderingnummer 33, 19 juni 2012. Wijziging Mediawet.

Programmagegevens. Het wetsvoorstel is inmiddels al aangenomen (26 juni), maar nog niet alle voorafgaande kamerstukken waren al gepubliceerd. Uit de publicatie van vandaag van de handelingen van de vergadering van 19 juni jl, nog enkele citaten, waaruit o.a. blijkt de Commissie Auteursrecht waarschijnlijk half juli aanstaande met een advies komt over het Dataco-arrest en de geschriftenbescherming:

"Er is geen sprake van concurrentievervalsing, staatssteun of onteigening, zoals de NPO aanstipt. De Kamer vroeg mij om even in te gaan op de brief. Dit is zeker niet het geval, want er wordt niets onteigend en er moet een vergoeding worden betaald voor dit benutten.

(…) Ik zie geen reden tot uitstel, ook niet vanwege het Europese Dataco-arrest dat vragen oproept over de bescherming van geschriften. De regeling in de Mediawet staat namelijk los van de auteursrechtelijke vraagstukken. Dat heeft ook de kortgedingrechter vorige week duidelijk aangegeven. Ook de Commissie Auteursrecht heeft mondeling laten weten dat dit het geval is. Het advies van de Commissie Auteursrecht over Dataco en de geschriftenbescherming komt waarschijnlijk half juli aanstaande. Dat is vrij snel. Daarna bepaalt de staatssecretaris van Veiligheid en Justitie zijn visie. Ik zal hem zeker vragen te zorgen om dit op tijd te doen omdat de wet op 1 januari aanstaande in werking treedt met het amendement dat er nu in zit. Nogmaals, dat is geen reden voor uitstel, want de regeling in de Mediawet staat op zichzelf. Die twee zaken hebben niet direct met elkaar van doen, maar de Kamer heeft wel voor die tijd de informatie."

Lees het gehele verslag hier en hier.