Naschrift bij reactie 'We zijn er bijna, maar nog niet helemaal'

19-06-2013 Print this page
B912381

AMI 2013, p. 107. Naschrift Th.J. Bousie en P. Lindhout bij reactie op 'Het Wetsvoorstel Auteurscontractenrecht: De premisse en de relatie tot het commune overeenkomstenrecht': "In onze analyse betogen wij dat de premisse van het wetsvoorstel, dat - kort gezegd - de auteur zich in een structureel zwakkere onderhandelingspositie zou bevinden ten opzichte van de exploitant, niet voldoende is onderbouwd. Daarnaast concluderen wij dat het nut van de voorgestelde maatregelen ernstig kan worden betwijfeld en dat het wetsvoorstel weinig wezenlijks toevoegt aan het commune overeenkomstenrecht. De kritiek van Zeegers betreft onze analyse van de premisse.

[...] Een gedegen analyse zou kunnen uitwijzen of de oorzaak van de zwakke onderhandelingspositie van de auteur moet worden gezocht in de toegenomen mediaconcentratie, in de eigenschap van veel auteurs om niet te lezen wat zij ondertekenen of in een (te) groot aanbod en een (te) beperkte vraag op de markt waar auteurscontracten worden gesloten. Mocht dit laatste in overwegende mate het geval zijn, dan zou het wetsvoorstel wel eens tot gevolg kunnen hebben dat de vraag nog verder daalt en dat de situatie voor de makers juist verslechtert."

Opinie A. Zeegers, 'We zijn er bijna, maar nog niet helemaal'

Th.J. Bousie en P. Lindhout, 'Het Wetsvoorstel Auteurscontractenrecht: De premisse en de relatie tot het commune overeenkomstenrecht'