Nieuwe regels productomschrijvingen Europese merkinschrijvingen

02-02-2016 Print this page
B914252

Nicole van Roon & Robbert Keij, Arnold & Siedsma: Op 15 december 2015 heeft het Europees Parlement de nieuwe Merkenverordening aangenomen. Veel wijzigingen hebben betrekking op de toekomst, zoals verlaagde taksen en afstand van het systeem dat drie klassen in het basistarief begrepen zijn, maar er zijn ook een aantal nieuwe punten opgenomen die betrekking hebben op bestaande Europese merkinschrijvingen. Een belangrijke wijziging, welke betrekking heeft op de productomschrijving van bestaande Europese merkinschrijvingen, zal hieronder uiteengezet worden.

Een merk dient altijd te worden aangevraagd voor de producten waar het voor gebruikt zal worden. Deze producten (waren en diensten) zijn in klassen ondergebracht. Iedere klasse kent een standaard tekst, ook wel de class heading genoemd. Men mag deze class heading gebruiken, maar men kan ook zelf een lijst van producten opstellen. Voor iedere klasse bestaat er een alfabetische lijst van alle mogelijke producten die in die klasse aanvaard worden.

Tot 22 juni 2012 werd algemeen aangenomen dat een inschrijving voor de class heading van een bepaalde klasse alle producten in die klasse omvatte. Zo bestaat de class heading van klasse 15 uit muziekinstrumenten, maar werd voorheen aangenomen dat accessoires zoals stemvorken en muziekstandaards hier ook onder vielen. Dit zijn immers ook producten die in klasse 15 ondergebracht worden. Op het moment dat het merk voor stemvorken werd gebruikt volstond het om het merk voor muziekinstrumenten in klasse 15 in te dienen.

[...]

Lees hier meer.