VAN RAPPARD MINNEBOO KLINGENBERG verwelkomt partner Bas Pinckaers!

03-09-2025 Print this page
B916807

Pinckaers is een superspecialist op het gebied van het Intellectueel Eigendomsrecht en Technologie. Hij begon zijn carrière als advocaat in 1992 bij NautaDutilh, promoveerde in 1996 op zijn proefschrift “From Privacy Toward a New Intellectual Right in Persona” en werkte sinds 1997 bij Van Doorne waar hij onder meer leidinggaf aan het technologie team. Per 1 september 2025 zet Bas zijn praktijk voort bij VAN RAPPARD MINNEBOO KLINGENBERG.

Partner Helmer Klingenberg: “Wij zijn trots dat een advocaat met de statuur van Bas zich aansluit bij ons kantoor. Er zijn weinig advocaten met zoveel kennis van het octrooirecht, merkenrecht, auteursrechten en de andere IP-rechten als Bas. Ons boutique advocatenkantoor dat opereert op het kruispunt van IP en Technologie krijgt hiermee meer wetenschappelijke diepgang. Dit is voor ons de perfecte uitbreiding.” 
 

Partner Roald Minneboo: “De wereld van vandaag de dag draait om nieuwe technologie. Innovatie vraagt om scherp juridisch inzicht en diepgaande kennis. Met Bas versterken we niet alleen onze expertise, maar voegen we ook uitgebreide wetenschappelijke kennis toe op het gebied van het gehele intellectuele eigendomsrecht, waaronder het octrooirecht. Daarmee zijn we nog beter toegerust om cliënten in de Tech-sector slagvaardig bij te staan.” 

 

Partner Godert van Rappard vult aan: “Het is een grote eer als IP-advocaat dat een naam als Bas zich aansluit bij ons kantoor en om met hem te mogen samenwerken.” 

 

Bas Pinckaers studeerde rechtsgeleerdheid (1987) en kunstgeschiedenis (1988) aan de Universiteit van Amsterdam, en behaalde zijn LL.M aan de Universiteit van Californië, Berkeley (1989). Hij heeft gewerkt als wetenschappelijk onderzoeker bij het Max-Planck- Instituut voor Intellectueel Eigendom in München, Duitsland (1990) en aan het Instituut voor Informatierecht (IVIR) van de Universiteit van Amsterdam (1990-1992). Bas promoveerde in 1996 op zijn proefschrift “From Privacy Toward a New Intellectual Right in Persona. Bas begon in 1992 als advocaat bij NautaDutilh en sinds 1997 bij Van Doorne, waar hij leidinggaf aan de technologie afdeling. Bas is actief in verschillende IP-verenigingen, waaronder bij de AIPPI, en is secretaris van de Vereniging voor Intellectuele Eigendom. Hij publiceert regelmatig op zijn vakgebied, waaronder als redacteur en auteur van het belangrijkste IE-tijdschrift in Nederland, ‘IER’ (Intellectuele Eigendom en Reclamerecht). 

 

Meer weten?