Auteursrecht op foto’s en constructietekeningen onvoldoende onderbouwd

20-05-2014 Print this page
IEPT20140226, Rb Gelderland, Constructietekeningen

Geen belang bij verbod openbaarmaking foto’s op website gedaagde: foto’s reeds van website verwijderd. Auteursrecht eiser op foto’s en constructietekeningen onvoldoende onderbouwd en niet gebleken dat tekeningen oorspronkelijk zijn.

 

AUTEURSRECHT

 

De onderhavige procedure gaat over een uit de hand gelopen samenwerkingsverband met betrekking tot “aquatrainers”, waarvan de verkoopopbrengst zou worden verdeeld. Naast het betalen van een bedrag voor openstaande facturen wordt een verbod tot openbaarmaking van foto’s en constructietekeningen, waarvan eiser stelt auteursrechthebbende te zijn gevorderd.

 

Gedaagde wordt veroordeeld tot betaling van een bedrag van  € 60.739,69 aan niet betaalde facturen. Eiser heeft geen belang bij het gevorderde verbod van openbaarmaking van de foto’s op de website van gedaagde, omdat deze foto’s reeds van de website zijn verwijderd. Voorts heeft hij zijn auteursrecht op de foto’s en de constructietekeningen onvoldoende onderbouwd. Eiser heeft slechts een aantal foto’s overlegd, maar hieruit valt niet op te maken door wie de foto’s zijn gemaakt. Ook heeft eiser niet nader toegelicht waaruit blijkt dat hij de constructietekeningen zelf heeft gemaakt en waaruit het oorspronkelijk stempel van de maker blijkt. De auteursrechtelijke vorderingen worden daarom afgewezen.

 

IEPT20140226, Rb Gelderland, Constructietekeningen