€ 2400 schadevergoeding voor plaatsen foto’s op website en Facebookpagina
04-09-2014 Print this page
€ 2400 schadevergoeding aan gederfde licentievergoeding conform Richtprijzen Nederlandse Vakfotografie 2012 voor auteursrechtinbreuk wegens plaatsen foto’s op o.a. website en Facebookpagina
AUTEURSRECHT
Eiser (een professionele fotograaf) stelt dat gedaagde auteursrechtinbreuk heeft gemaakt op twee van zijn foto's en vordert hiervoor een schadevergoeding. De vorderingen worden toegewezen.
Eiser heeft met schermafdrukken aangetoond dat de foto’s zijn gebruikt op de website van gedaagde en op zijn Facebookpagina, terwijl gedaagde niet het tegendeel heeft aangetoond. Voorts heeft eiser aangetoond dat een van de twee foto's is gebruikt in een uitnodiging op de website van gedaagde. Er is derhalve sprake van auteursrechtinbreuk. Omdat niet altijd de naam van eiser is vermeld en omdat de foto’s niet altijd in het geheel zijn weergegeven, is ook inbreuk op de persoonlijkheidsrechten van eiser gemaakt. De gevorderde verklaring van recht wordt afgegeven.
Gedaagde moet een schadevergoeding van € 2400 aan gederfde licentievergoeding betalen aan eiser. De berekening van de schadevergoeding wordt gebaseerd op het aantal keren dat de foto’s zijn gepubliceerd en het tarief dat eiser hiervoor vraagt conform de Richtprijzen Nederlandse Vakfotografie 2012. Omdat de gestelde schade door verminking van de foto en het ontbreken van een naamsvermelding niet wordt uitgedrukt in een bedrag, gaat de kantonrechter hier niet op in.
IEPT20140827, Rb Limburg, Foto’s op website en Facebookpagina