Spinnin Records moet overeenkomsten met vocalisten overleggen aan DJ

25-04-2023 Print this page
IEPT20230413, Rb Amsterdam, DJ v Spinnin Records

Spinnin Records wordt bevolen om alle overeenkomsten die zij heeft gesloten met de vocalisten op twee tracks aan DJ-producer te verstrekken. Onder alle overeenkomsten in het kader van de exploitatie vallen ook deze afspraken "in het kader van de exploitatie". De vordering tot afgeven van alle communicatie hieromtrent is te verstrekkend en lijkt een fishing expeditie.


IE-OVEREENKOMSTEN - VASTSTELLINGSOVEREENKOMST

 

DJ-producer en Spinnin hebben een productieovereenkomst waarin de exclusieve recht om van geluidsband en opname(n) reproducties te vervaardigen over worden gedragen aan Spinnin. In addenda zijn de tracks gespecificeerd. Op grond van een vaststellingsovereenkomst heeft eiser recht op afschrift van en inzage in alle afspraken en overeenkomsten "in het kader van de exploitatie gemaakte afspraken". 

 

De vraag of de vocalisten hun naburige (verbods)rechten op de opname van de vocalen van de tracks hebben overgedragen, dan wel dat zij ten behoeve van de exploitatie daarvan andere afspraken hebben gemaakt met Spinnin, is fundamenteel voor een antwoord op de vraag wie thans gerechtigd is tot exploitatie van deze track en onder welke voorwaarden. 

 

Spinnin wordt bevolen om afschriften te verstrekken aan eiser van alle overeenkomsten die zij met betrekking tot de twee tracks heeft gesloten.

 

Het gevorderde bevel om afschrift te verstrekken van alle correspondentie omtrent de totstandkoming van de overeenkomst(en) is echter te verstrekkend. Eiser heeft aangevoerd dat hij met de gevorderde afschriften tevens wil onderzoeken op welke wijze Spinnin en het aan Spinnin gelieerde managementbureau MusicAllStars Management de Productieovereenkomst heeft uitgevoerd, zodat deze informatie kan worden gebruikt voor het formuleren van stellingen in een op dit moment tussen partijen aanhangige (verwijzings)procedure bij het Gerechtshof Den Bosch. Eiser lijkt daarmee naar informatie te vissen en heeft onvoldoende aannemelijk gemaakt dat hij rechtmatig belang heeft bij inzage van deze correspondentie.

 

ECLI:NL:RBAMS:2023:2267