Koopovereenkomst geldt als onderhandse leveringsakte handelsnaam en domeinnaam restaurant

09-06-2023 Print this page
IEPT20230510, Rb Zeeland-West-Brabant, Bisou v Kwatta

Vordering tot medewerking aan overdracht handelsnaam en domeinnaam. De koopovereenkomst geldt als onderhandse leveringsakte, geen aparate akte nodig. Ter zitting is blokkering van domeinnaam en emailadressen voldoende aangetoond, Kwatta heeft onvoldoende weersproken dat dat aan haar te wijten is. Boete verschuldigd van €50.000 wegens blokkeren domeinnaam. Meewerken aan domeinnaamoverdracht.
 

HANDELSNAAMRECHT - OVERDRACHT AANGENOMEN
 

Kwatta verhuurt bedrijfsruimten. Kwatta exploiteerde een restaurant. Bisou heeft de exploitatie van Kwatta overgenomen. Zij vordert overdracht van de handelsnaam en de domeinnaam middels een akte van akkoord. 

 

Ingevolge artikel 2 lid 3 Aw en artikel 3:95 BW is de voor overdracht vereiste akte vormvrij. Dat betekent dat deze akte zowel een onderhandse als een authentieke akte kan zijn, zolang uit de akte maar blijkt dat deze bedoeld is om het in die akte genoemde goed te leveren. De rechtbank is met Kwatta van oordeel dat de koopovereenkomst zo’n onderhandse akte is.

 

Uit de koopovereenkomst volgt dat deze bedoeld is om de IE-rechten. Daarin staat: “Verkoper draagt hierbij per overdrachtsdatum met inachtneming van de opschortende voorwaarde als genoemd in artikel 4 van deze overeenkomst de intellectuele eigendomsrechten (…) over aan Koper.” Dat betekent dat de onder 1. gevorderde medewerking aan de overdracht van de handelsnaam en de domeinnaam en de daaraan onder 3. verbonden dwangsom zullen worden afgewezen.

 

Kwatta betwist dat de domeinnaam en e-mailadressen geblokkeerd zijn. De rechtbank verwerpt dit verweer. Ter onderbouwing van haar stelling heeft Bisou ter zitting een e-mail laten zien van het google account, waaruit genoegzaam blijkt dat het gebruik geblokkeerd is. Kwatta heeft onvoldoende weersproken dat dit aan haar te wijten is.

 

De rechtbank veroordeelt Kwatta om binnen één week na betekening van dit vonnis haar medewerking te verlenen aan overschrijving van de domeinnaam van Kwatta op naam van Bisou. En veroordeelt Kwatta om aan Bisou te betalen een bedrag van € 50.000,00 aan verbeurde boete. 

 

ECLI:NL:RBZWB:2023:3239