Muziek VOLUMIA! aanbieden via streamingdiensten is geen normaal merkgebruik

28-11-2025 Print this page
IEPT20250930, BenGH, Music Creations Publishing v Bizon Musical Creations

Verzoekster is houdster van het Benelux-beeld en woordmerken VOLUMIA! Verweerster heeft met succes om de vervallenverklaring verzocht vanwege 5 jaar niet normaal gebruik. De overlegde gebruiksbewijzen laten hooguit zien dat tussen 2017 en 2022 muzieknummers zijn uitgebracht en ter beschikking worden gesteld. Dat betekent echter niet dat er sprake is van een pop-/feestband die optredens verzorgen. De band bestaat niet meer en de intentie om live op te treden is onvoldoende.

 

VERVAL WEGENS NIET NORMAAL GEBRUIK

 

De website van de band is al 12 jaar onveranderd, ook hier worden live optredens niet aangeboden. Het tonen van links naar streamingsdiensten, YouTube en bol.com levert evenmin gebruik van het merk voor de betrokken diensten op. De links met de woorden VOLUMIA zal door publiek worden opgevat als verwijzing naar de opgeheven band.

 

Het instand houden van het YouTubekanaal en Facebookpagina met daarop ruimschoots voor de relevante periode geplaatste filmpjes/posts kan niet worden aangemerkt als normaal gebruik.


Het betoog dat er een geldige reden om het merk niet normaal te gebruiken, faalt. Dat de bestuurder niet wilde meewerken aan (reünie)concerten van de opgeheven band Volumia! kan die conclusie niet dragen. De diensten hadden op een andere manier kunnen worden aangeboden.


Benelux-Gerechtshof wijst de beroepen af.

 

IEPT-versie volgt later

In zaak C-2023/19 (VOLUMIA); C-2023/20 (VOLUMIA!) en C-2023/21 (beeldmerk V@lumia!)