Inzage in afgebakende documenten in bewijsbeslag rondom KARRARA-samosa's

07-10-2025 Print this page
IEPT20250715, Hof Den Haag, Global Foods Trading v Global Choice Foods

Beide partijen handelen in Indiase voedingsmiddelen, waaronder samosa’s. GFT gebruikt de merken Karrara en BRJKA; SFT mag Karrara niet gebruiken maar voldeed niet aan het bevel om documenten te verstrekken, waarna opnieuw bewijsbeslag werd gelegd. GFT vraagt inzage ex art. 843a Rv om merkinbreuken te bewijzen. SFT verzet zich wegens bedrijfsgevoelige informatie. Het hof oordeelt dat via specifieke zoektermen en termijnen rechtmatig belang en bepaaldheid zijn gewaarborgd en verleent inzage, beperkt tot door DigiJuris geselecteerde data.

 

VERTROUWELIJKE INFORMATIE


Partijen houden zich beiden bezig met handel in Indiase voedingsmiddelen, waaronder de driehoekige gevulde deegsnack samosa. GFT doet dit onder de Benelux/Uniemerknaam Karrara en woordmerk BRJKA. De rechtbank IEPT20231220  heeft SFT verboden het Karrara-merk te gebruiken en haar bevolen alle relevante documenten te verstrekken. SFT heeft niet hieraan voldaan en er is een derde keer conservatoir bewijsbeslag gelegd.

 

GFT wenst inzage in het beslagen bewijsmateriaal ex 843a Rv om daarmee de door haar gestelde (dreigende) inbreuken op haar Karrara- en Brjka-merken nader te onderbouwen. Ook voor zover het gaat om het Brjka-merk, kan uit de gestelde feiten, zoals de gedane testaankoop en de (latere) merkinschrijvingen door SFT, een redelijk vermoeden van (dreigende) inbreuk worden afgeleid.


SFT verzet zich omdat beslagen materiaal omvangrijke en gevoelige bedrijfsinformatie bevat. GFT c.s. stelt dat met specifieke zoektermen en beperkte termijnen voldoende wordt gewaarborgd dat geen bedrijfsgevoelige informatie wordt ingezien. Zij is bereid tot een vertrouwelijkheidsregime en zal de verkregen informatie uitsluitend voor deze procedure gebruiken. Het hof overweegt dat inzagevorderingen kunnen worden afgebakend via zoektermen om te voldoen aan de eisen van rechtmatig belang en bepaaldheid.

 

Het hof verleent GFT toestemming voor inzage, uitsluitend door DigiJuris te maken selectie aan de hand van zoektermen en afgebakende termijnen.

 

ECLI:NL:GHDHA:2025:1752