Anders dan UMVo bevat BVIE geen bepaling over aanhouding bij nietigheidsprocedure
04-06-2026 Print this pageANWB, houdster van HUMAN NATURE, spreekt Canada Goose aan op gebruik HUMANATURE. Omdat er een nietigheidsprocedure is gestart tegen de ANWB-merken, vordert Canada Goose aanhouding tot eindbeslissing BBIE. Het BVIE – anders dan de Uniemerkenverordening (artikel 132) – bevat geen wettelijke bepaling op basis waarvan een procedure geschorst of aangehouden dient te worden in geval van nietigheidsprocedures. Incident tot aanhouding afgewezen.
ANWB Retail, houdster van woord/beeldmerken HUMAN NATURE, sinds 1997, verkoopt kleding en schoenen. Canada Goose, houdster van HumaNature (2020) en HUMANATURE (2022), sinds houdt zich bezig met productie en verkoop van outdoor kleding. Canada Goose heeft laten weten dat zij het gebruik op enig moment in de toekomst zal uitfaseren en heeft bij het BBIE doorhalingsverzoeken ingediend.
Canada Goose vordert in incident dat de procedure in de hoofdzaak aanhoudt totdat over de geldigheid van de ANWB-merken is beslist in de bij het BBIE aanhangige doorhalingsprocedures. Voortprocederen in de onderhavige procedure kan leiden tot inefficiënte procesvoering, onnodige proceskosten en het risico op tegenstrijdige beslissingen.
De rechtbank stelt voorop dat het BVIE – anders dan de Uniemerkenverordening (artikel 132 UMVo) – geen wettelijke bepaling bevat op basis waarvan een bij de rechtbank aanhangige procedure geschorst of aangehouden dient te worden in geval van nietigheidsprocedures.
Ex artikel 20 Rv dient de rechtbank te waken tegen onredelijke vertraging van de procedure. Het kan jaren duren tot een onherroepelijke BBIE-uitspraak over de geldigheid.
De incidentele vordering tot aanhouding zal worden afgewezen. Beslissing over proceskosten wordt aangehouden.