Artikel 16 – Gevolgen van de in kracht van gewijsde gegane beslissing inzake de aanspraak op een ingeschreven Uniemodel

Print this page

 weegschaal.png

 

1.   Wanneer er zich ingevolge een procedure uit hoofde van artikel 15, lid 1, een volledige verandering in het houderschap van een ingeschreven Uniemodel voltrekt, vervallen licenties en andere rechten bij de inschrijving van de nieuwe houder van het ingeschreven Uniemodel in het register wordt ingeschreven.


2.   Indien de houder of een licentiehouder van het ingeschreven Uniemodel vóór de instelling van een procedure uit hoofde van artikel 15, lid 1, in het register is ingeschreven, het model in de Unie heeft geëxploiteerd of daartoe serieuze en daadwerkelijke voorbereidingen heeft getroffen, mag die houder of licentiehouder met deze exploitatie voortgaan, mits hij of zij binnen een periode van drie maanden na de datum van inschrijving van de nieuwe houder in het register aan de nieuwe houder, wiens of wier naam in het register is ingeschreven, om verlening van een niet-exclusieve licentie verzoekt. De licentie wordt voor een redelijke periode en tegen redelijke voorwaarden verleend.


3.       Lid 2 is niet van toepassing, indien de houder van het ingeschreven Uniemodel of de licentiehouder te kwader trouw handelde op het tijdstip waarop die houder of licentiehouder met het exploiteren van het model of het treffen van de voorbereidingen daartoe begon.